ACTIVE 24 - CENTRUM NÁPOVĚDY

 
   
  
ACTIVE 24 - CENTRUM NÁPOVĚDY .: Webhosting .: Převod služeb k Active24

Převod služeb k Active24

Převod domény:

Převod domény od jiného registrátora provedete v Zákaznickém centru v sekci Služby/Domény/Transfer domény. Zde vyplníte název domény a dále budete postupovat podle pokynů na stránce. Ve většině případů budete potřebovat pouze heslo pro transfer domény, tzv. authinfo, které vám na vyžádání sdělí stávající registrátor Domény.

Podrobnější návody pro převod jednotlivých doménových koncovek najdete na stránkách naší nápovědy: https://napoveda.active24.cz/idx.php/56/0/

Výběr služeb u Active24:

Podle potřeb svých webových stránek vyberte z naší nabídky odpovídající webhostingový balíček. Pro provoz nejobvyklejších redakčních systémů (Wordpress, Joomla, Dupal, apod.) je vhodný balíček Komplet a vyšší s operačním systémem Linux. Pokud si s výběrem balíčku nejste jisti, poraďte se se správcem svých stránek. Objednávku webhostingu pak provedete přímo na našich stránkách: https://objednavka.active24.cz/weborder/category/webhosting. V průběhu objednávky se přihlásíte pod svůj zákaznický účet (případně zaregistrujete nový, pokud ještě žádný nemáte), pod ním pak budete služby spravovat. Postup objednávky je popsaný na adrese https://napoveda.active24.cz/idx.php/0/658/article/.

Při dokončení objednávky obdržíte na kontaktní mail výzvu k platbě. Nárok na 100% zdarma lze uplatnit až po připsání platby na náš účet (viz podmínky akce na http://www.active24.cz/o-spolecnosti/akce/100-webhostingu-navic/)

Zřízení služeb

Webhostingové služby se zřizují automaticky po připsání platby na náš účet. Do 60 minut od zřízení služby obdržíte zřizovací e-mail obsahující přístupy k Vašemu webhostingu a další důležité údaje. Pokud jste objednávali jeden z multihostingových balíčků, bude ještě třeba v Zákaznickém centru zřídit virtuální server pro Vaši doménu (viz https://napoveda.active24.cz/idx.php/54/464/article/).

Záloha dat a jejich přesun na webhosting u Active24

Pro převod webových stránek je nutné nejprve stáhnout data od původního poskytovatele webhostingu. Na původní webhosting se přihlaste pomocí FTP (můžete použít např. Total Commander, Filezilla nebo podobné programy) a soubory webové prezentace si stáhněte do svého počítače. Pokud neznáte přístupové údaje na FTP, obraťte se na původního poskytovatele webhostingu, ten by Vám je měl sdělit.

Následně se připojte na FTP nového virtuálního serveru u Active24, přístupové údaje naleznete ve zřizovacím mailu. Pokud doména na nový hosting ještě nesměruje, použijte jako hostitele alternativní adresu. Soubory webové prezentace nahrajte do složky www (případně WWWRoot).

Pokud Vaše webová prezentace využívá i databázi, nezapomeňte exportovat data i z ní. Ohledně exportu databáze se prosím obraťte na původního poskytovatele webhostingu.

Jakmile budete mít k dispozici data z databáze, můžete je importovat do databáze zřízené u Active24. MySQL databázi naimportujete přes rozhraní phpMyAdmin na adrese http://mysql.active24.cz, pro MSSQL databázi použijte rozhraní na adrese http://mssqlbackup.active24.cz/.

Úprava konfiguračního souboru

Pokud využíváte pro tvorbu stránek redakční systém, je zpravidla nutné upravit přístupové údaje k databázi v tzv. konfiguračním souboru. Přístupové údaje k databázi najdete ve zřizovacím mailu, případně si je můžete nastavit v Zákaznickém centru v detailu virtuálního serveru v sekci Služby/Hosting a servery/Virtuální servery. Níže uvádíme umístění konfiguračních souborů u nejběžnějších redakčních systémů:

Wordpress – /www/wp-config.php

Joomla – /www/configuration.php

Drupal – /www/sites/default/settings.php

Kontrola funkčnosti stránek na alternativní adrese

Ve zřizovacím mailu naleznete tzv. alternativní adresu, která vede přímo na umístění Vašeho webhostingu na našem serveru a je tedy funkční i ve chvíli, kdy doména nesměruje na náš server. Na této adrese můžete zkontrolovat funkčnost svých stránek předtím, než doménu přesměrujete.

U některých redakčních systémů (např. Wordpress) je správné zobrazení stránek (zejména jejich stylů, tedy grafiky) závislé na názvu domény, pod kterou na ně přistupujete. Pod alternativní adresou se tedy nemusí zobrazovat správně.

Přesun e-mailového řešení

Součástí všech webhostingových balíčků u Active24 jsou e-mailové služby. Pokud si přejete převést k naší společnosti i provoz svých e-mailových schránek, je třeba si je nejprve vytvořit v Zákaznickém centru v sekci Služby/E-maily po kliknutí na název domény v přehledu.

Nové schránky nastavte do svého poštovního klienta podle návodu uvedeného na adrese https://napoveda.active24.cz/idx.php/33/0/. Pokud jste zvyklí pracovat s protokolem POP3, nastavte si jako server pro příchozí poštu pop3.smtp.cz. O přesun zpráv z původního řešení se nemusíte starat, jsou uložené ve Vašem počítači.

Pokud používáte protokol IMAP, nastavte jako server příchozí pošty imap.smtp.cz. Přesun zpráv je možný v případě, že do Outlooku (nebo jiného poštovního programu) nakonfigurujete zároveň původní, tak nově vytvořenou schránku. Data pak stačí přesunout v rámci poštovního klienta z jedné složky do druhé do účtu, který je vytvořen pro novou schránku.

K e-mailům můžete také přistupovat přes webové rozhraní, ke kterému se přihlásíte na adrese http://webmail.active24.cz. Další informace o našem mailovém řešení včetně tipů pro nastavení a nejčastějších problémů najdete na stránkách nápovědy: https://napoveda.active24.cz/idx.php/7/0/.

Nastavení DNS

Po zprovoznění stránek na alternativní adrese a připravení mailových schránek Vás čeká poslední krok – přesměrování domény.

Pokud Vaše doména využívá nameservery naší společnosti, můžete v Zákaznickém centru přesměrování zajistit jednoduše sami. V sekci Služby/Domény, kliknete na název domény a následně na tlačítko Správa DNS.

Pro nasměrování domény na webové stránky bude třeba nastavit A záznam pro doménu druhého řádu a pro www na IP adresu serveru, kde je Vaše prezentace vedená. Tato IP adresa je uvedená ve zřizovacím mailu, najdete ji také v Zákaznickém centru v detailech virtuálního serveru.

Pro správné fungování e-mailů je pak třeba změnit MX záznamy, kde namísto stávajících hodnot uvedete následující:

Priorita    mailserver

10            in.smtp.cz.

20            mx.smtp.cz

Nastavení DNS se neprojeví ihned, ale až během několika hodin. Do druhého dne by Vaše doména měla být přesměrovaná a její obsah plně provozován u naší společnosti. Nápovědu k nastavování DNS případně najdete na adrese https://napoveda.active24.cz/idx.php/0/099/article/.


Jak Vám tento článek pomohl?

Související články

article Převod domény .EU k Active24
Přesný postup naleznete v tomto článku.

  12-6-2012    Zobrazeno: 3488   
article Převod nadnárodních a ostatních domén k ACTIVE 24
Pro transfer domény .COM, .NET, .ORG,...

  12-16-2010    Zobrazeno: 17495   
article Převod domény .EU k Active24
Pro transfer domény .EU jděte do...

  11-26-2012    Zobrazeno: 6443   

Komentáře uživatelů

Přidat komentář
Nepřidány žádné komentáře.


(c) 2009 - ACTIVE 24, s.r.o. - All Rights Reserved